مذهبی

اهمیت روزه از دیدگاه اسلام

۴٫۳ امتیاز از ۶ رای

اهمیت روزه از دیدگاه اسلام

روزه یعنی خود داری کردن از خوردن و گناه و نکاح و سخن زشت و… که در دین اسلام به انجام این کارها در زمان میعین میگویند. روزه در همه زمان ها و دین ها وجود دارد و داشته اما در دین اسلام از سال دوم هجرت قرار داده شده است.

اهمیت روزه از دیدگاه اسلام

روزه گرفتن تنها تحمل گشنگی و تشنگی نسیت و قتی روزه هستی باید از انچام خیلی کارها جلوگیری کنیم.باید از غیبت کردن پرهیز کرد و چشم و گوش خود را بر حرام ببندیم که در غیر این صورت روزه ما ارزش ندارد و کاری بیهوده است. پیامبر اکرم می فرماید: «خدایا! ماه رجب و شعبان را بر ما مبارک گردان، به ما در ماه رمضان عنایت بیشتری فرما و در روزه گرفتن و قیام و تهجّد ما را یاری کن.»

 

فواید روزه:

روزه به سلامت انسان کمک میکند و همچنین باعث دوری انسان از گناه میشود و روح او نیز پاک می شود. روزه باعث میشود که دستگاه گوارش استراحت کند و از بیماری در امان باشد. همچنیین چون وعده های غذایی دریافتی کم می شود بدن چربی های اضافه خود را میسوزاند. همچنین روزه داری موجب نزدیک شدن بیشتر افراد به خدا است که باعث میشود از گناه کم شود و کمک میکند که انسان بتواند بر نفس و هوس خود غلبه کند.

اهمیت روزه از دیدگاه اسلام

علت وجوب روزه:

یکی از دلایل واجب شدن روزه نزدیکی به تقوا الهی است، اما دلیل دیگران درک نیازمندان است. به این معنا که افراد ثروتمند درد و ناتوانی آنان را بفهمند و بدانند در گرسنگی و نداری چگونه اند. تا بتوانند اندکی از مال خود را در اختیار انان قرار دهند تا کمی از نیاز هایشان بر طرف شود. هدف در این یک ماه برابری غنی و فقیر است..

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن