علمی و آموزشی

راههای افزایش تمرکز

این پست را ارزیابی کنید

راههای افزایش تمرکز

راههای افزایش تمرکز

به طور کلی می توان گفت که مغز انسان تکالیف ناقص و گنگ رابه مدت طولانی تری در خود نگه می دارد چرا که سعی بر پردازش آن ها و رفع ابهام زدایی دارد تا فرد به رضایت درونی برسد. پس هر کار یا موضوعی که بصورت ناقص و مشخص نشده برای مغز باشد تمرکز فرد را کاهش میدهد و مانع از این میشود که فرد بر روی یک مسئله تمرکز کند. درصورتیکه تمرکز کاهش پیدا کند عملکرد مغز نیز به شدت کاهش پیدا کرده و نمیتوانید از مغزتان استفاده کنید.

 

راههای افزایش تمرکز

برای افزایش تمرکز توصیه می شود:

سعی کنید تمام کارهای ناتمام را بر روی یک کاغذ یادداشت و اولویت بندی کنید. همین کار ساده باعث می شود کمی از دغدغه فکری کم شود و مغز به آرامش نسبی برسد که به زودی کارهای اولویت بندی شده انجام خواهد شد. سپس به ترتیب کارها را انجام داده تا با بسته شدن پرونده شان از مغزتان خارج گردند. خواهید دید که با رفع بهم ریختگی ذهنی ، تمرکز سریعا افزایش می یابد.

هیچوقت هم زمان چندین کار اصلی و فرعی را انجام ندهید چرا که پرداختن موازی به چند کار فعالیت بهره وری مغز را کاهش میدهد.

حتی بهم ریختگی محیط نیز بر میزان تمرکز نقش دارد و محیط کار و هر محیطی را که در آن نیاز به تمرکز دارید مرتب و منظم نگه دارید.

اگر احتیاج به تمرکز بیشتر دارید با افرادی که کنایه وار و گنگ حرف می زنند هم صحبت نشوید و همچنین دیدن سریالهای دنباله دار را کنار بگذارید زیرا مغز بصورت ناخودآگاه شروع به پردازش و رفع ابهام زدایی میکند و تمرکز کاهش می یابد.

مطالب پیشنهادی

[newsbox style=”nb2″ display=”category” cat=”86″ number_of_posts=”3″]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن